باشگاه الجزیره امارات

باشگاه فرهنگی ورزشی الجزیره باشگاه فوتبالی در مرکز امارات متحده عربی، شهر ابوظبی می باشد.

 

تاریخچه باشگاه :

در سال 1974 در پی موافقت اعضای دو باشگاه قدیمی الخالدیه (تاسیس :‌1969) و البطین (تاسیس : 1973) این دو باشگاه ادغام شده و باشگاه الجزیره را در ابوظبی تاسیس کردند . این باشگاه از آن زمان تاثیر بسیاری در زندگی ورزشی کشور امارات داشته است .


ریاست باشگاه :

شیخ حمدان بن زاید آل نهیان، نماینده حاکم در منطقه غرب، رئیس هیات افتخاری


شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون نخست وزیر و وزیر امور ریاست جمهوری، مالک باشگاه

 

مدیریت باشگاه :

الشیخ محمد بن حمدان بن زاید مرشـد ثانـی الرمیثــی حمـد الحـر الســویدی طـارق أحمـد المسـعود خلیفـة محمـد المزروعی سعید عبد الله بن شـیبان خلیفــة عبد الله الکنـدی عمـر حمیـد المهیـری کارلو نهرا
رئیس هیات مدیره عضو هیات مدیره عضو هیات مدیره عضو هیات مدیره عضو هیات مدیره عضو هیات مدیره عضو هیات مدیره عضو هیات مدیره مدیر اجرایی

 

استادیوم محمد بن زاید :

شاهکار معماری

این استادیوم یکی از قابل توجه ترین کار ها و طراحی های معماری را در منطقه به خود اختصاص داده است که چندین قابلیت شگفت انگیز آن باعث شد فدراسیون فوتبال فیفا این استادیوم را برای میزبانی مسابقات جام جهانی جوانان زیر 20 سال انتخاب کند .

ظرفیت استادیوم در ابتدا 15000 نفر بود که بعد از توسعه نهایی به 60000 نفر خواهد رسید در حال حاضر استادیوم 42,056 صندلی دارد ، دارای بخش VIP با امکانات کامل ، سالن خدمات مخابراتی مجهز ، آزمایشگاه و امکانات دیگر می باشد .

همچنین این استادیوم شامل باشگاه های بهداشت و سلامت ، یک واحد فیزیوتراپی به طور کامل برای درمان صدمات و اتاق گرم کردن قبل از شروع بازی مجهز است . یک هتل 45 اتاقه نیز جزو امکانات این استادیوم می باشد.

 

 

امکانات باشگاه :

باشگاه ورزشی الجزیره یک باشگاه بزرگ در امارات متحده عربی می باشد که ورزشهای مدرن و متعددی را در باشگاه راه اندازی کرده است . باشگاه الجزیره در محل مناسبی در مرکز شهر ابوظبی واقع شده است و مدیریت باشگاه در تلاش است بهترین نوع خدمات را به بازدیدکنندگان و کاربرانش ارائه دهد .

برخی از امکانات باشگاه :

استخر شنا: یکی از مهم ترین استخرهای شنا است که  تا به این روز نه تنها در امارات متحده عربی بلکه در منطقه ساخته شده است. با استفاده از آخرین تکنولوژی و فن آوری ویژگی های از قبیل کنترل درجه حرارت آب، سیستم های صوتی و دوربین های زیر آب در آن وجود دارد.

سالن بولینگ : یک سالن مجهز تکنولوژیک که کاملا به صورت کامپیوتری کنترل میشود . همچنین دارای امکانات کافه تریا و استراحتگاه می باشد .

سالن سرپوشیده : یک سالن مدرن سرپوشیده دارای تهویه مطبوع و مجهز به امکانات ورزشی کامل از قبیل رختکن، حمام و تمام امکانات ورزشی دیگر برای یک ورزشگاه.

جکوزی و بدنسازی : یک سالن پیشرفته و مدرن در کلاس جهانی با امکانات و تجهیزات کامل.

 

فعالیت های ورزشی :

هندبال : دستاورد بزرگ

باشگاه هندبال الجزیره همیشه یکی از تیم های مطرح در این رشته بوده است . این تیم تا به حال در چندین فصل قهرمان لیگ هندبال شده است.

تیم والیبال

بسکتبال

شنا

تنیس روی میز

تیم بولینگ

 

فعالیت های فرهنگی اجتماعی

مدیریت باشگاه فعالیت خود را فقط در زمینه ی ورزش متمرکز نکرده است چاپ ماهنامه ی الجزیره یکی از فعالیت های فرهنگی احتماعی باشگاه می باشد

 

آکادمی باشگاه :

پایه

الجزیره آکادمی خود را در سال 2004 تاسیس کرد تا برای آینده فوتبال و باشگاه سرمایه گذاری کرده باشد تا با پرورش استعداد ها و دانش آموزان آینده ی حرفه ای باشگاه را تامین کند

شعبه های الجزیره :

از طریق استقرار 9 شعبه بنی یاس ،‌شاهاما ، بن سینا ، خلیفه ، المرفا ،الشوامخ ،‌الوثبا ، البهیا و الفقرا باشگاه میخواهد مطمئن باشد تا تمام استعداد ها را از اوایل دوران مدرسه پیدا کرده و آنها را پرورش دهد

چشم انداز ها و ارزشها

زنجیره توسعه فوتبال

برای تبدیل فوتبالیست با استعداد به بازیکنان فوتبال حرفه ای از طریق ایجاد فرهنگ ورزش در امارات متحده عربی

ماموریت

ایجاد آکادمی فوتبال الجزیره امارات به عنوان موسسه ورزشی نخبگان در حال توسعه ورزشکاران استثنایی در کشور است.

اهداف
کشف و توسعه
استعدادهای ورزش .
برای رسیدن به تعالی بین المللی در عملکرد ورزشی.
برای ارائه محیط فیزیکی و آموزشی استثنایی.
برای ارائه بالاترین استانداردهای بین المللی علوم ورزشی، آموزش و پشتیبانی.
برای یکپارچه سازی ورزش به زندگی افراد در امارات متحده عربی .

 

بنیاد ورزش و سلامت الجزیره

باشگاه الجزیره به عنوان یک باشگاه ورزشی بزرگ در امارات متحده عربی، بر این باور است که مسئول ایجاد فرصت برای رشد بچه ها (پدر و مادر) و تعامل در ورزش سالم و فعالیت بدنی است.

باشگاه بنیاد ورزش و بهداشت و درمان ایجاد کرده است که یک سازمان غیر انتفاعی است که به دنبال بهبود سلامت، رفاه و فعالیت های تفریحی مردم، به ویژه کودکان. دست اندرکاران وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت، با نتایج خاص افزایش زمان و استاندارد در تربیت بدنی و فعالیت های سرگرم کننده در مدارس و جوامع است.

باشگاه معتقد است که استقرار بنیاد ورزش و بهداشت و درمان به عنوان یکی از مهم ترین مراحل آن را در تاریخ خود گرفته است.، هدف اصلی این بنیاد بهداشت به منظور تاکید بر اهمیت ابتکار عمل اجتماعی است. ارائه فرصت ها برای نسل جدید، دختران و پسران، یادگیری از طریق مشارکت در ورزش، ارزش های مهم، کار گروهی، وفاداری، از خود گذشتگی، استقامت، و اخلاق کار است.

ادامه دارد ....تاريخ : ٥ اسفند ۱۳٩۱ | ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : هواداران وایقانی | نظرات ()
  • راه بلاگ | تک تاز بلاگ