مهدی کریمیان حالا به یکی از مهره‌های موثر تراکتور در میانه میدان تبدیل شده. او از خوب‌های بازی با الجزیره بود و یک پاس گل هم در این بازی داد.


بازی چه طور بود؟

ما پیش‌بینی یک بازی سخت و درگیرانه را کرده بودیم. بازی را خوب شروع کردیم و به گل هم رسیدیم. نیمه دوم هم به موقع به گل رسیدیم و می‌توانستیم ۲، ۳ تا گل دیگر بزنیم. خوشبختانه جلوی الجزیره بی‌اشتباه بودیم و خیلی بانظم بازی کردیم. آن‌ها بازیکن‌های باتجربه‌ای داشتند که اگر حواس‌مان نبود خطرساز می‌شدند اما توانستیم با بازی خوب و دوندگی به نتیجه دلخواه برسیم.

استقبال تماشاگران؟

من فکر کنم فوق‌العاده بود. الان مدتی است مردم با فوتبال به نوعی قهر هستند حالا به خاطر نتایج تیم ملی یا هر چیز دیگر. اما شما ببینید در ۹ تا بازی در لیگ ۸۰ هزار نفر آمده‌اند اما در این بازی مردم آذربایجان با استقبال ۸۵ هزار نفری یک استقبال بی‌نظیر کردند و نقطه امید از نظر تماشاچی دوباره زنده شد. مردم سنگ‌تمام گذاشتند و من خوشحالم که مردم به خانه‌هایشان برگشتند. قبل از بازی من خیلی استرس داشتم و از خدا می‌خواستم که فقط بازی را ببریم تا این مردم دلخور نشوند و خوشحال به خانه‌هایشان برگردند.

از بازی خودت راضی بودی؟

من فکر می‌کنم که خوب بودم. قبل از بازی تونی از من و چند نفر از بچه‌ها که تجربه بازی در آسیا را داشتند خواست این تجربه را به بچه‌ها انتقال بدهند. من فکر می‌کنم در این بازی از تجربه‌ام استفاده کردم خدا هم کمک کرد و توانستم یک پاس گل بدهم. وقتی هم که تیم برنده می‌شود همه برنده‌ایم و همه خوب بودند. دیروز همه ما بالای ۸۰ درصد بودیم و از این بابت خوشحالم.

انگار هر دو برادر در پاس گل دادن هنرمندید؟

خب ما هر دو پاس گل دادن را بیشتر دوست داریم و لذت بیشتری می‌بریم. من خودم گل زیاد نمی‌زنم. یک سال 3 تا، یک سال 4 تا، اما سالی که با مهرداد برادرم همبازی بودم ۱۱تا گل زدم که اکثرش را مهرداد پاس داد. فوتبال مهرداد کلاس بالایی دارد اول فصل هم صحبت‌هایی شد که به اینجا بیاید اما به مس رفت. البته مهرداد باید در کل در انتخاب‌هایش دقت بیشتری بکند. من انتخاب‌هایم همیشه خوب بوده البته خدمت سربازی هم مهرداد را خیلی عقب انداخت و اذیتش کرد.

ادامه جام باشگاه‌های آسیا؟

تجربه می‌گوید بازی اول خیلی مهم است. حتی شاید ۵۰ درصد از راه صعود همین سه امتیاز بازی اول است. در کل فکر می‌کنم بازی در آسیا برای فوتبالیست‌های ایرانی راحت‌تر باشد چرا که در لیگ خودمان پرس زیاد است. اما در لیگ آسیا به جای پرس فضا‌ها را می‌بندند و بازیکن اگر از هوشش استفاده کند می‌تواند خیلی خوب کار کند. به هر حال تیم ما علاوه بر تجربه انگیزه زیادی دارد و البته هواداران پرشور. در مجموع من فکر کنم کارمان به مراتب از لیگ راحت‌تر است.

صحبت‌های حاج‌صفی در مورد قهرمانی استقلال را شنیدی؟

بله. به نظر من هر اتفاقی هم در پشت پرده باشد هیچ چیز بالا‌تر از تلاش نیست. ما با تیم‌های بالای جدول بازی‌های رو در رو داریم. خب اگر این بازی‌ها را ببریم دیگر کسی نمی‌تواند از قهرمانی ما جلوگیری کند. البته باید تمهیداتی صورت بگیرد که استقلال هم مثل تیم‌های دیگر نصف بازی‌هایش در خانه و نصف دیگر در بیرون از خانه باشد. نه مثل الان که علاوه بر نصف بازی‌هایش چندین بازی دیگر را هم در خانه بازی می‌کند. مثل بازی با پیکان، سایپا، گهر، راه‌آهن، خب این می‌تواند خیلی به استقلال کمک کند.

کمی هم از تونی اولیویرا بگو؟

از لحاظ فنی که کارش را همه دیده‌اند. فوتبال روی هوای تراکتور را به روی زمین آورد مسائل کنار زمین و رفتار‌های او هم فکر کنم به خاطر خونگرمی اوست. در کل پرتغالی‌ها حتی همین کاسیمیرو مربی نفت آبادان مثل جنوبی‌ها خیلی خونگرم هستند و سریع اخت می‌شوند. همه فکر می‌کنند که تونی عصبی است اما در تمرین خیلی ریلکس و مهربان است با بچه‌ها رفیق است. بچه‌ها خودشان را در زمین برای او می‌کشند. در کل به قول ما جنوبی‌ها فکر کنم تونی چارلی است.

رقص جواد بعد از گل هماهنگ شده بود؟

بله این هم هماهنگ شده بود اما برای بازی با فجر که جواد گل نزد برای همین به تاخیر افتاد و در این بازی اجرایش کردیم.

 

گلتاريخ : ۱٠ اسفند ۱۳٩۱ | ۱:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : هواداران وایقانی | نظرات ()
  • راه بلاگ | تک تاز بلاگ