از پیروزی رئا‌ل‌مادرید بر بارسا لذت بردم/تصمیمی برای ترک از تراکتور ندارم .


فلاویو لوپز در گفت‌وگو با سایت فارس درباره پیروزی تراکتور مقابل الجزیره امارات، شایعاتی مبنی بر جدایی اش از تیم آذربایجانی، حضورش در ایران و .... به نکاتی اشاره کرد که در زیر اظهارات این بازیکن پرتغالی را می خوانیم:

روز گذشته تراکتور در اولین گام آسیایی اش پیروزی خوبی را برابر الجزیره کسب کرد.بازی چطور بود؟

خوشبختانه در اولین گام ما پیروزی بسیار با ارزشی را کسب کردیم. همه بازیکنان تراکتورسازی، کادر فنی و به ویژه هواداران عملکرد خوبی برابر الجزیره داشتیم و در روز خوبمان 3 امتیاز با ارزش را به دست آوردیم. نباید فراموش کنیم که تیم الجزیره یکی از بهترین های فوتبال امارات است و بازیکنان بسیار توانمند و گران قیمتی را در اختیار دارد.آنها 3 گل از ما خوردند، اما نباید از قدرت این تیم اماراتی غافل شد. ما اکنون در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قرار داریم و در این شرایط شروع همراه با پیروزی اهمیت فراوانی دارد.خوشحالم که تراکتور گام اول را محکم برداشت.

با توجه به اولین تجربه آسیایی تراکتور چند درصد احتمال می دهی که این تیم به مرحله بعدی صعود کند؟

ما با توجه به پیروزی روز گذشته شانس خود را برای صعود از مرحله گروهی افزایش دادیم. در فوتبال نمی توان مسایل را پیش بینی کرد اما من معتقدم تراکتور این پتانسیل را دارد که تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

حتی تا فینال؟

بله. ما بازیکنان و کادر فنی و هواداران بسیار خوبی در اختیار داریم و با پشتوانه چنین تماشاگرانی می توانیم تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان پیش برویم.

جو بازی با الجزیره نشان داد که تماشاگران بهترین و بزرگ ترین امتیاز برای تراکتور محسوب می شوند. این‌طور نیست؟

بله.آنها کمک حال بزرگی برای ما هستند. دوستان زیادی دارم که سال های در فوتبال پرتغال بوده‌اند، همان ها با مشاهده چنین جوی به من می گویند که حتی در پرتغال که مردم عاشق فوتبال هستند چنین هوادارانی ندیده‌اند و واقعا تیم ها از سفر به تبریز و برای دیدار با تراکتور به خاطر همین تماشاگران هراس دارند. بازیکنان تراکتور با حمایت و هیجان مثال زدنی هواداران انرژی مثبت می گیریم و با قدرت بیشتری به سوی دروازه حریفان یورش می بریم.

سوال بعدی‌ام در مورد برخی شایعات منتشره در برخی رسانه ها است.آیا تو از تیم های اماراتی پیشنهادی داری و می خواهی از تراکتور جدا شوی؟

من کاری به این شایعات ندارم و فکر و ذهنم روی تراکتور است. این روزها تراکتور هم برای قهرمان در لیگ برتر و همچنین برای درخشش در لیگ قهرمانان آسیا مبارزه می کند و من هم تمرکزم را روی این مسئله گذاشته ام. تراکتورسازی را دوست دارم و علاقه فراوانی به هواداران این تیم دارم. برای یک بازیکن آرامش روحی و روانی در یک تیم اهمیت زیادی دارد و برخلاف شایعات منتشره از حضورم در این تیم رضایت کامل دارم و تصمیمی برای ترک آن ندارم.

شایعه پیشنهادهای رسیده را تائید می کنی یا تکذیب؟

از حالا زود است که بخواهم که در مورد تیم آینده ام صحبت کنم و خدا می داند بعدها در چه تیمی بازی خواهم کرد اما به صراحت می گویم که تاکنون پیشنهاد رسمی از تیم های اماراتی و خارجی به دستم نرسیده و خودم از حضور در تراکتور راضی هستم. مهم ترین هدف فعلی من کمک به تراکتوردر لیگ داخلی و لیگ قهرمانان آسیا است.

در لیگ برتر چقدر شانس برای تراکتور قائل هستی؟

تا پایان فصل 7 بازی حیاتی دیگر باقی مانده و تراکتور به همراه استقلال و سپاهان از شانس های اصلی برای قهرمانی هستند بنابراین من معتقدم اگر در دیدارهای بعدی اشتباهی مرتکب نشویم می توانیم جام قهرمانی را فتح کنیم.این روزها شرایط تراکتورخوب است و ما باید همین وضعیت را حفظ کنیم و در تک تک مسابقات با همه توان مبارزه کنیم. اکنون ما از اعتماد به نفس بالایی برخورداریم و با انگیزه مضاعف بازیکنان و حمایت ادامه دار هواداران راه برای قهرمانی هموار است.

کدام بازی می تواند در هفته های پایانی سرنوشت تیم قهرمان را مشخص کند؟

بدون شک بازی ما مقابل استقلال اهمیت زیادی دارد و هر تیم در آن دیدار پیروز شود می تواند گام محکمی را برای قهرمانی بردارد. همان طور که گفتم تراکتور، استقلال و سپاهان مثلث های قهرمانی در لیگ برتر هستند.

 گفته می شود در زمینه مالی و دریافت مبلغ قراردادت هم با مشکلاتی مواجه شده ای.دوست داری در این زمینه صحبت کنی؟

برای تشریح اتفاقات زیاد لازم نیست که من توضیح بدهم چون این روزها همه تیم های ایرانی با بازیکنان به لحاظ مالی مشکلاتی دارند و برای حل موارد مالی و قرارداد من نیز بهتر است مدیران باشگاه آن را حل کنند، اما همان طور که گفتم این روزها دوست دارم که بیشتر به تراکتور کمک کنم و حاشیه ای برای تیم خودم ایجاد نکنم. تراکتور اگر می خواهد به موفقیت های بهتری برسد نیاز به آرامش دارد و ما بازیکنان با تعامل مدیران می توانیم این شرایط را فراهم کنیم.امیدوارم وضعیت روز به روز بهتر شود.

شب گذشته ال کلاسیکو را تماشا کردی؟

بله. بازی بسیار خوبی بود و تیم مورد علاقه من یعنی رئال مادرید با قدرت پیروز شد.من حامی رئال مادرید هستم و این تیم را از کودکی دوست داشتم. شب گذشته انتظار پیروزی را داشتم اما نه با 3 گل که خوشبختانه رئال مادرید با اقتدار بارسلونا را شکست داد.

  آیا به خاطر مورینیو، که پرتغالی است رئال مادرید را دوست داری؟

نه، علاقه من به رئال ربطی به مورینیو ندارد چون قبل از مورینیو رئال مادرید را دوست داشتم.رئال باشگاه بزرگی است و بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارد.من که از پیروزی شب گذشته رئال بر بارسا لذت بردم.تاريخ : ۱٠ اسفند ۱۳٩۱ | ۱:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : هواداران وایقانی | نظرات ()
  • راه بلاگ | تک تاز بلاگ