مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: در تبریز ورزشگاه ۲۰۰ هزار نفری هم ساخته شود، پر می‌شود.


محمد حسین جعفری در گفت و گو با سایت خبرگزاری فارس در مورد پیروزی تراکتور مقابل الجزیره در اولین گام لیگ قهرمانان آسیا صحبت های زیر را انجام داد:

از پیروزی مقابل الجزیره شروع کنیم؟

نتیجه خیلی خوبی بود. ما روز گذشته نماینده کشوری بودیم که در چند سال گذشته روی فوتبال آن حرف و حدیث زیاد بود.

فکر می کنید تا پایان این رقابت ها بتوانید این روند را حفظ کنید؟

ما امیدوار هستیم که شرایط بهتر هم شود و این روند را حفظ کنیم.

در اولین تجربه آسیایی فکر می کنید چه نواقصی داشتید؟

این را باید از زبان مردم بشنوید. چیزی که من از مردم شنیدم فروشگاه های داخل ورزشگاه بود. از نظر کار اجرایی من چیزی نشنیدم. برای جابجایی هواداران نیز 180 دستگاه ون از سوی تاکسیرانی تدارک دیده شده بود. فکر می کنم در این زمینه کار کم نظیری شد.

چه مقدار بلیت فروخته شد؟

ما 57 هزار قطعه بلیت فروختیم که البته حدود 7 هزار بلیت هم به دستگاه های مختلف داده بودیم که این رایگان بود. در مجموع فکر می کنم 80 هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند. ما فقط 1000 بلیت برای VIP داده بودیم.

به نظر می رسید برای خبرنگارانی که به تبریز آمده بودند یکسری ناهماهنگی ها پیش آمد.

هنوز گزارشی به من نرسیده است اما یکی از مواردی که می توانم اشاره کنم این بود که بعد از بازی، شهر تبریز از جمعیت و جشن و سرور مردم قفل شد که این می تواند ایراد باشد چون شاید عده ای کار دارند و با این ترافیک به کارشان نمی رسیدند.

در مورد خبرنگاران هم همه چیز دست هیئت فوتبال بود و ما برای صدور آی دی کارت نقشی نداشتیم. ما تجهیزات لازم را برای خبرنگاران در نظر گرفته بودیم. مثلا نماینده AFC که خیلی هم حساس بود وضعیت اینترنت را کنترل کرد و دید سرعت خوب است اما قبول دارم که در بخشی از کار به دلیل تعداد زیاد خبرنگاران کندی در کار هم پیش آمد.

مشکل دیگری نبود؟

تعدادی از میهمانان تیم الجزیره هم به دلیل شلوغی در جایگاه ویژه سرپا مانده بودند اما در مجموع کار مسئولان اجرایی زیبا بود.

فکر می کنید به لحاظ تعداد تماشاگر در آسیا رکورد می زنید؟

رکورد ما این است که در استادویم 70 هزار نفری که داریم جمعیت بیشتری آمده بود. شب گذشته با ناظر داوری که صحبت می کردم می گفت این تماشاگران زیبا آمدند و زیبا رفتند و از این امنیتی که ایجاد شده بود تشکر می کرد.

 فکر می کنید تماشاگران استقلال رکورد را در آسیا بشکنند یا تراکتور؟

کاش این سوال را نمی پرسیدید. من این طور می گویم که اگر ما ورزشگاه بزرگتری داشتیم تعداد بیشتری به ورزشگاه می آمدند. هواداران ما در حضور کم نمی گذارند. روز گذشته ساعت 13 اطلاعیه دادند که دیگر تماشاگر به ورزشگاه نیاید چون جمعیت زیادی در راه بودند. اگر برای تبریز استادیوم 200 هزار نفری هم بسازند به ورزشگاه می آیند.

ظاهرا با رویانیان هم جلسه ای داشتید؟

او به همراه استاندار تبریز به ورزشگاه آمده بود. بین نیمه با هم صحبتی داشتیم. او گفت دو باشگاه پرسپولیس و تراکتورسازی با توجه به اینکه همرنگ هم هستند تفاهم نامه ای امضا کنند من به او گفتم برای کمک به فوتبال هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم اما دو باشگاه به تنهایی نمی توانند به این لیگ کمک کنند و ما 18 تیم داریم که باید با هم باشیم.

 برای بازی با الجیش چه نظری دارید؟

ما با تیمی بازی داریم که در بازی با الشباب شکست خورده و در قطر به طور حتم با تمام قوا به مصاف ما می آید. تراکتورسازی هم انگیزه لازم را دارد.

نظرتان در مورد اخراج محمد ابراهیمی چیست؟

به نظر من کارت دومی که داور در این مسابقه دارد جای تامل دارد و داور اشتباه کرد و قطعا AFC هم به این مسئله می پردازد. البته با توجه به از دست دادن ابراهیمی در بازی بعدی آسیب می بینیم.

پاداش به بازیکنان نمی دهید؟

پول نداریم که پاداش بدهیم. بچه های تراکتور واقعا صبور هستند.تاريخ : ۱٠ اسفند ۱۳٩۱ | ۱:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : هواداران وایقانی | نظرات ()
  • راه بلاگ | تک تاز بلاگ