سال 1349، به وجود آمدن پدیده ای در دنیای فوتبال،تیراختور،تیم فوتبالی که از همان آغاز فعالیت ورزشی خود علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرد و در زمان بازی ،مشتاقان و عاشقان فوتبال را به تماشای مسابقه به ورزشگاهها کشاند.

 

هواداران رفته رفته زیاد تر و مشتاق تر شدند.همیشه در ورزشگاه برای تشویق تیمشان حضور پیدا کردند.هیچ چیز جلودارشان نشد چه باران،چه برف،چه آفتاب سوزان و حتی مشکلات متعدد زندگی.

سالها گذشت و تیراختور همچنان محبوب باقی ماند محبوب قلبهای پاکی که در دنیا نمونه بودند.

وقتی در روز بازی با شیرین فراز کرمانشاه در جریان بازی های پلی آف برای صعود به لیگ برتر بیش از شصت هزار نفر به استادیوم رفتند تا یاور تراکتورسازی باشند انگشت حیرت همگان در دهانشان ماند چه دوستان و چه بدخواهان.آنها حتی فکرش را هم نمیکردند که در جریان یک بازی فوتبال آن هم در دسته پایین،بیش از شصت هزار نفر برای تشویق یک تیم به استادیوم بروند.

بعد از آن،همگان تیم تیراختور را با هواداران پر شمار و پر شورش توصیف کردند هوادارانی که به جرات می توان گفت در دنیای فوتبال همتا ندارند.

تیراختور در تمام بازیهایش یار دوازدهم قدرتمند خود را کنار خود احساس می کرد و با کمک آن روز به روز پیشرفت می کرد و پشت حریفانش را یک به یک به خاک می مالید تا اینکه در لیگ برتر فوتبال کشور نیزتبدیل به قدرتی تمام عیار گردید.

در این مدت هواداران نقش بسیار مهم و حیاتیی در این موفقیت تیم ایفا کردند آنهایی که هیچ گاه در مساعدت تیم کوتاهی نکردند و همیشه یار و یاور تیم بودند.

تیراختور هوادارانش را در کشور به طور کامل به همه شناسانده بود و همگان،مردم غیور آذربایجان را حامی قدرتمند تیم تیراختور می دانستند ولی این کافی نبود و ارزش این مردم خیلی بیشتر از آن بود که فقط در ایران شناخته شوند.با راهیابی تیراختور به لیگ قهرمانان آسیا همه دنیا منتظر ظهور پدیده نادر دیگری از سرزمین دلاور خیز آذربایجان شدند.

اولین رویارویی تیراختور در لیگ آسیا با تیم بسیار قدرتمند و پر مهره الجزیره امارات بود تیمی که به جرات می توان گفت یکی از قدرتمند ترین تیمهای حال حاضر آسیاست.خیلی ها تصور می کردند تیم الجزیره یک بازی آسان و راحت در مقابل تیراختور بی تجربه در آسیا، خواهد داشت و در پایان با نتیجه ای پر گل این تیم تازه آسیایی شده را شکست خواهد داد ولی این عده نه تیراختور قهرمان را به خوبی می شناختند و نه مردم دلاور و نمونه آذربایجان را .

تیم الجزیره  از همان لحظه ای که وارد زمین شد و بیش از صد هزار نفر  هوادار پر شور و پر هیجان را دور و برش دید قافیه را باخت و با اشتباهات و سردرگمی های پیاپی بازیکنانش فرصتهای مناسبی دست مهاجمین تیز بین تیراختور داد تا آنها در نهایت پیروز این نبرد باشند.

حالا همه حریفان وقتی از هواداران تیراختور حرف می زنند به ناچار و ناخودآگاه، لب  به تحسین آنها  باز می کنند هوادارانی که واقعا در دنیای فوتبال بی همتا و نمونه هستند. هوادارانی که به معنای واقعی کلمه هوادار هستند و فقط تماشاگر بازی تیمشان نیستند.

 

درود بر دلاور مردان و شیر زنان دیار آذربایجان   

Tiraxturchi.ir-sanyaniتاريخ : ۱۱ اسفند ۱۳٩۱ | ٦:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : هواداران وایقانی | نظرات ()
  • راه بلاگ | تک تاز بلاگ