تراکتور و مس در کویر به دنبال قهرمانی

از نظر فنی وضعیت تراکتورسازی به مراتب بهتر از مس کرمان است. آنها در لیگ در رده ششم قرار دارند در حالیکه مس کرمان آخرین تیم جدول است و کورسویی از امید برای بقا دارد.

مس کرمان اگر قهرمان حذفی شود و نتواند در لیگ برتر بماند یک قهرمانی دراماتیک به دست آورده و در حالیکه  فصل آینده در لیگ دسته اول برای صعود تلاش می‌کند نماینده ایران لیگ قهرمانان آسیا هم خواهد بود.

تراکتورسازی بعد از باخت سنگین 3 بر صفر مقابل نفت تهران و خروج از کورس قهرمانی در لیگ برتر به امید قهرمانی به کرمان سفر می‌کند. تا یک جام به هواداران پرشورش هدیه کند و تونی اولیویرا که هواخواهان زیادی در آزربایجان دارد باید با جام قهرمانی برگردد تا همچنان محبوب بماند و هواداران باخت سه بر صفر مقابل نفت را هم فراموش کنند.

در آن سوی میدان هم لوکا بوناچیچ می‌خواهد محبوبیتش را در کرمان حفظ کند و امیدوار است بتواند این تیم را قهرمان کند تا در ادامه راه بازیکنان مس حداقل از نظر روحی و روانی کار راحت‌تری برای جنگیدن و بقا داشته باشند.

رقابت لوکا و تونی روی نیمکت مربیان دو تیم دیدنی خواهند بود همانطوری که دوئل کریم انصاری فرد و ادینهو در میدان دیدنی است. انصاری فرد در لیگ برتر 11 گل زده است و ادینهو هم با 7 گل زده بهترین گلزن کرمانی‌ها در لیگ است. این بازیکن برزیلی با دو گلی که به استقلال زد باعث حذف این تیم شد و اکنون می‌خواهد قدرت گلزنی‌اش را به رخ قرمزپوشان بکشاند.

علی کریمی هم که بعد از وعده کی‌روش برای حضور دوباره در تیم ملی تبدیل به یک فوق ستاره با روحیه شده است. کریمی خیلی دوست دارد با یک قهرمانی تراکتورسازی را ترک کند.

دو باشگاه بر سر حضور تماشاگران در ورزشگاه هم جنگ رسانه‌ای داشتند. مسئولان باشگاه مس معتقد بودند که چون میزبان هستند فقط 10 درصد ظرفیت ورزشگاه را به هواداران تراکتورسازی خواهند داد اما مسئولان سازمان لیگ اعلام کردند که در فینال ظرفیت ورزشگاه باید 50 -50 بین تماشاگران میهمان و میزبان تقسیم شود.

آذری‌ها دوست دارند از کرمان جام قهرمانی را به خانه ببرند و مردم خونگرم کرمان هم دوست دارند فصل کابوس‌وار تیم محبوب کویر را با یک قهرمانی جشن بگیرند.

دیدار این دو تیم  در لیگ برتر برنده نداشته است و هر دو بازی رفت و برگشت مساوی شده است اما در این مسابقه یک تیم باید برنده شود. تراکتورسازی در کویر به دنبال جام گرفتن است ولی شاید شگفتی‌سازی مس کرمان با قهرمانی تکمیل شود و کویرنشینان جشن قهرمانی بگیرند.

 مسیر تراکتورسازی تا فینال:

تراکتوسازی 3 - ماشین‌سازی صفر (بازی به دلیل انصراف ماشین سازی انجام نشد.)

تراکتورسازی 2 - نفت مسجد سلیمان صفر

تراکتورسازی 2 -  راه آهن صفر

تراکتورسازی یک - فولاد خوزستان صفر

مسیر مس کرمان تا فینال:

مس کرمان 3 - شهرداری دزفول یک

مس کرمان 2 - نفت امیدیه یک

مس کرمان 2 - نفت آبادان یک

مس کرمان 2 - استقلال یک

/ 0 نظر / 9 بازدید