تونی سد راه قهرمانی امیر می‌شود؟

در سوی مقابل یاران امیر قلعه نوعی در اهواز دست به کار بزرگی زدند و فولاد صدرنشین را از پیش رو برداشتند تا یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی به شمار بروند.

تراکتورسازان نه شانس قهرمانی دارند و نه از سقوط هراس دارند و دیدار مقابل استقلال یک دیدار تشریفاتی برای آن‌ها به شمار می‌آید ولی استقلال با دید جدی تری به این دیدار می‌اندیشد.

تونی اولیویرا که در روزهای اخیر محمدابراهیمی و شهرام عباد زاده را از تیم خود اخراج کرده است به خوبی می‌داند که این دیدار شاید روی کاغذ برای تراکتور اهمیتی نداشته باشد ولی از نگاه هواداران این دیدار یک جنگ حیثیتی به شمار می‌آید و باید با تمام قوا مقابل آبی‌های پایتخت قرار گیرد.

امیر قلعه نوعی که سابقه مربیگری در سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان را در کارنامه دارد در شرایط سخت و حساسی قرار دارد. وی پس از عدم نتیجه‌گیری در لیگ قهرمانان پیکان انتقادات را به سوی خود دید و خوب می‌داند اگر در لیگ برتر نیز قهرمانی را از دست دهد کار سختی را خواهد داشت.

ولی مربی پرتغالی تراکتور در بدو ورود خود یک جام قهرمانی برای فوتبال آذربایجان به ارمغان آورد و محبوبیت خود را در بین هواداران بیش از پیش کرد.

قهرمانی نیم‌فصل هدیه سرخ‌پوشان به استقلال

دیدار رفت دو تیم استقلال و تراکتورسازی از ساعت 15 و 15 دقیقه در ورزشگاه یادگار امام تبریز و در حضور 62 هزار تماشاگر (طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) برگزار شد که بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

آرش برهانی در دقیقه 2 مسابقه در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق گل استقلال را به ثمر رساند و سعید دقیقی در دقیقه 67 با یک ضربه آرام و دقیق از داخل محوطه جریمه گل تراکتورسازی را به ثمر رساند.

به این ترتیب تراکتورسازی شانس خود را برای رسیدن به قهرمانی نیم‌فصل از دست داد و این فرصت را در اختیار استقلال قرار دارد. استقلال در صورتی که بازی معوقه خود مقابل ملوان را در روز سوم آذر با اختلاف دوگل ببرد قهرمان نیم‌فصل می‌شود.

سعید مظفری زاده داور مسابقه به جواد نکونام و پژمان نوری از استقلال و میثم بائو، حبیب گردانی و محمد نصرتی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

با این مساوی تراکتورسازی 26 امتیازی شد و به رده سوم صعود کرد و استقلال هم با 24 امتیاز در رده ششم باقی ماند. البته تراکتورسازی در صورتی که در این بازی پیروز می‌شد قهرمان نیم‌فصل به شمار می‌رفت.

تونی سد راه قهرمانی امیر می‌شود؟

در حال حاضر استقلال 53 امتیازی است و پس از نفت تهران و فولاد خوزستان در رده سوم جدول رده‌بندی قرار دارد و می‌تواند با پیروزی در این دیدار از شانس زیادی برای قهرمانی برخوردار باشد.

تیم میهمان نیز 42 امتیازی است و پس از ملوان 44 امتیازی در رده هفتم جدول رده‌بندی جای گرفته است و با کسب پیروزی در این دیدار می‌تواند با رتبه بهتری لیگ برتر را به پایان برساند.

باید منتظر ماند و دید جدال حیثیتی تونی اولیویرا و امیر قلعه نوعی در پایان به سود کدام یک پایان می‌یابد و آیا تراکتور می‌تواند سد راه قهرمانی استقلال باشد یا استقلال برای رسیدن به قهرمانی تراکتور سواری خواهد کرد.

.............................

گزارش از امیر توپچی پور

/ 0 نظر / 10 بازدید