تنها کسی که حضورش در آسیا را گارانتی کرده اینجا کنار شما نشسته است

آنتونیو اولیویرا در ابتدای نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های استقلال و تراکتورسازی از کوتاه بودن صندلی خود ناراحت بود و با شوخی به خبرنگاران گفت که نمی‌تواند به این شکل صحبت کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در ایران حضور نداشتم سال جدید را با تاخیر به شما تبریک می‌گویم. فردا روز خیلی مهم و هیجان‌انگیزی در رابطه با فوتبال ایران خواهد بود چرا که تاکنون در فوتبال ایران اتفاق نیفتاده که 5 تیم شانس قهرمانی در لیگ برتر را داشته باشند. البته قهرمانی دو تیم نفت تهران و فولاد خوزستان در دستان خودشان است و سایر تیم‌ها قهرمانی‌شان به نتایج دیگر بازی‌ها بستگی دارد. تکرار می‌کنم فردا روز مهمی است و مربیان قلب‌های‌شان از هیجان می‌تپد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تصریح کرد: متاسفانه ما در کورس قهرمانی نیستیم اما غیر مستقیم در قهرمانی نقش داریم. فردا مقابل تیمی بازی می‌کنیم که کمتر می‌بازد و تجربه زیادی دارد. استقلال مربی خیلی باهوش و با انگیزه‌ای دارد و ناگفته نماند مقابل تیمی قرار می‌گیریم که به لحاظ دفاعی خوب کار کرده و در ضربات ایستگاهی قوی هستند.

تونی با بیان اینکه فردا سعی می‌کنیم بهترین بازی را مقابل استقلال ارائه دهیم خاطرنشان کرد:‌ مسئولیتی گردن ما است و ما نماینده آذربایجان هستیم که دارای تیم ریشه‌داری است. ترک ها همیشه سعی می‌کنند بهترین باشند بنابراین تلاش‌مان را می‌کنیم تا یک شادی دیگری برای آذربایجان هدیه کنیم.

وی در مورد محرومان و مصدومان خود عنوان کرد: محرومی نداریم و تنها محمد ابراهیمی فردا در لیست ما حضور ندارد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتوسازی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه اگر سرمربی تراکتورسازی نبود چه تیمی را شانس اول قهرمانی لیگ می‌دانست، گفت: تیم نفت قهرمانی‌اش در دستان خودش است اما من از بازی فولاد و مربی‌اش خوشم می‌آید. با این وجود من نمی‌توانم در این باره تصمیم بگیرم چون 5 تیم و 5 مربی برای قهرمانی می‌جنگندند اما تنها کسی که حضورش را در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده گارانتی کرده اینجا کنار شما نشسته است. (اشاره به خودش)

وی در مورد اینکه آیا پیش از این حضور در لیگی را تجربه کرده بود که 5 تیم در روز آخر مدعی قهرمانی‌اش باشند یا خیر گفت: چنین چیزی را ندیده بودم و خیلی سخت می‌شود که چنین اتفاقی در لیگ بیفتد. اینکه 5 تیم بجنگندند تا قهرمان شوند واقعاً هیجان‌انگیز است و این مسئله به تعادل‌هایی که در لیگ ایران وجود دارد، برمی‌گردد. در این میان بالا آمدن تیم‌هایی مانند نفت و فولاد طبیعی نبوده است زیرا در جایی استقلال، سپاهان و پرسپولیس هستند و همیشه این تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگند نفت و فولاد هم بالا آمدند. نفت مربی خوبی دارد که مدت کوتاه کار بزرگی انجام داده است با توجه با همه این موارد فردا روز بزرگی برای این 5 مربی است.

بعد از نشست خبری تونی اولیورا، وی با امیر قلعه‌نویی رو‌به‌رو شد و برخورد بسیار گرمی با وی داشت. قلعه‌نویی به محض دیدن اولیورا گفت: تبریز شهر خوبی است و شما هم تیم خوبی داری. من برایت آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم پسرت هم در سلامتی کامل زندگی کند.

در ادامه اولیورا به قلعه‌نویی گفت: من هم برای تیم شما آرزوی موفقیت می‌کنم و از اینکه برای تراکتورسازی در آسیا آرزوی موفقیت داری ممنون هستم البته اگر فدراسیون ملی‌پوشان ما را به ما بدهد!

این صحبت اولیویرا با خنده طرفین توام شد. دیدار استقلال و تراکتورسازی فردا از ساعت 19 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید