کریمیان: از آن دنیا برگشتم و جام را بالا بردم

مصاحبه با مهدی کریمیان بازیکن بوشهری‌الاصل تراکتور کسی که از کما بیرون آمد و جام را بالای دستانش برد را بخوانید.

از بازی فینال در کرمان بگو؟

به هر حال بعد از یک سال سخت با توجه به تمام اتفاقاتی که افتاد و دو نایب قهرمانی که داشتیم مردم از ما انتظار جام داشتند و با پشت سر گذاشتن بحران‌هایی که کم هم نبود و روزهای سختی که داشتیم می‌دانستیم یک روز شیرین در راه است. بازی با مس هم بازی آسانی نبود بخصوص که در خانه‌ حریف و در کرمان بود. اما ما باز هم باتجربه بازی کردیم و در حالی قهرمان شدیم که یک گل خورده هم در جام حذفی نداشتیم و این جام را با کمک خدا به هوادارانی که شاید خدا به دل آنها نگاه کرده بود و 1700 کیلومتر به کرمان آمده بودند تقدیم می‌کنیم. قهرمانی کمترین چیزی بود که به مردم هدیه دادیم.

نقش جلالی در این قهرمانی؟

من می‌خواهم از تمام کسانی که برای تیم زحمت کشیدن تشکر کنم. مردم آذربایجان هم آدم‌های قدرشناسی هستند. از آقایان جلالی، پورغلامی که زحمت کشیدند و بازیکنانی که پایشان را در راه تراکتور از دست دادند مثل ربیع‌خواه، حبیب گردانی، محمد ابراهیمی و ایرانپوریان که در کنار ما نبودند از همه آنها تشکر می‌کنم و بالاتر از همه از مردمی که ما را هیچ وقت تنها نگذاشتند.

مهدی کریمیان و سالی که با تراکتور پشت سر گذاشت؟

همه می‌دانند چه اتفاقاتی برای من افتاد. من تا آستانه مرگ رفتم و در کما بودم، من قهرمانی‌‌های زیاد داشتم اما این قهرمانی طعم دیگری داشت و زمان گرفتن جام اشک در چشمانم جمع شد چون یاد 5 ماه پیش افتادم که در کما بودم و حالا نگاه می‌کردم که جام را بالای سر داشتم و یاد خدا افتادم که مرا از آن دنیا برگرداند و جام را به من هدیه داد و خوشحالم که از آن دنیا برگشتم و جام را بالای سر بردم.

تونی اولیویرا؟

ما پارسال هم به خاطر یک امتیاز قهرمان نشدیم و اگر باتجربه عمل می‌کردیم می‌توانستیم قهرمان شویم. در این چند هفته که تونی آمد بیش از آنکه به مسائل تاکتیکی بپردازد روی مسائل روحی بازیکنان کار کرد و ما را آماده کرد تا قهرمانی را به دست بیاوریم. او در این موفقیت سهم بسزایی داشت که از او تشکر می‌کنم.

رابطه خوبت با تونی؟

تونی فقط مربی من نیست و یکجورهایی مثل بزرگتر کنار من است و من از مشاوره‌‌های او استفاده می‌کنم. تونی مربی کوچکی نیست، این را فراموش نکنید که او سال‌ها در پرتغال قهرمانی‌های زیادی را با بنفیکا به دست آورد و در بوردوی فرانسه در لوشامپیونا نتایج خیلی خوبی گرفته است. تونی یکی از بهترین مربیان خارجی است که به ایران آمده است. من هم به عنوان یک بازیکن همیشه سعی می‌کنم وظایفم را انجام بدهم و بیرون از زمین هم به او احترام بگذارم.

ادامه لیگ و تراکتور؟

ما 4بازی داریم و نمی‌خواهم بگویم لیگ برای ما تمام شده ولی ما بازی‌های آسیایی را هم در پیش داریم. بازی با نفت را هم اگر آنطور رها کردیم تاوانی برای قهرمان شدن در جام حذفی بود. اما هدف ما گرفتن جام و رسیدن به باشگاه‌های آسیا بود. ما 25 بازیکن داریم که همگی با تمام تلاششان کار می‌کنند تا به هدفمان برسیم.

مدیریت تشنج‌زا زینی‌زاده؟

با توجه به شرایطی که تیم در آن قرار گرفت اگر وارد بحران‌ها نمی‌شد و آن اختلاف سلیقه بین کادرفنی و مدیریت به وجود نمی‌آمد شاید امسال هم حرف زیادی برای گفتن داشتیم. فراموش نکنید در مقطعی به صدرجدول هم رسیدیم ولی بعضی از حاشیه‌ها تیم را از هدف اصلی‌اش دور کرد. اما باید بگویم که آقای پورجمشیدیان که همیشه در این سال‌ها یار و یاور تراکتور بوده و در پشت پرده تمام زحمات به عهده ایشان بوده است با درایت خودش آقای سردار نظمی که استاد مدیریت بحران بود را آورد و با آمدن ایشان دیدید که اتفاقات بهتری افتاد. اما ما قدردان تمام کسانی که زحمت کشیدند هستیم.

مهدی کریمیان، تیم ملی و جام جهانی؟

من در سال‌های اخیرتلاش خودم را انجام داده‌ام. همیشه به نظر سرمربی تیم ملی چه کی‌روش و چه کس دیگری بوده است احترام گذاشتم. اما اگر بیرون گود هم باشم فقط برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت می‌کنم و فقط هدفم خوشحالی کشور است حالا چه من باشم و چه نباشم. هیچ چیز به اندازه خوشحالی مردم ارزشمند نیست.

قبول داری مهدی کریمیان جاه‌طلب نیست که اگر بود شاید دستاوردهای بیشتر داشت؟

من قبول دارم و منظور شما را می‌فهمم اما قبول کنید که من برای بازی کردن و به دست آورد جام جاه‌طلب بودم و همیشه در تیم‌هایی که بودم فیکس بازی کردم و به موفقیت هم رسیده‌ایم. من 2 سال در سپاهان در تیمی که بازی کردن در آن از تیم ملی هم سخت‌تر بود تقریبا به طور کامل بازی کردم و در هر 2 سال هم به جام رسیدم. در تراکتور هم همیشه در خدمت تیم بودم و الان هم می‌بینید که به یک نایب قهرمانی و یک جام حذفی رسیده‌ام. البته قبول دارم که برخی مسائل دخیل است که مهدی کریمیان از آن برخوردار نیست و اگر دقت کنید اختلاف بین بازیکنان لیگ شاید بیشتر از 5درصد نباشد اما شرایط همیشه به گونه دیگری رقم می‌خورد و بازیکنانی در پایتخت و در سرخابی بازی می‌کنند بیشتر در دید هستند.

چه مسائلی هست که تو از آن برخوردار نیستی؟

شاید الان وقت مناسبی برای پیرامون آن نباشد اما به موقع با هم در این مورد حرف‌های زیادی می‌زنیم.

حرف آخر؟

خیلی خوشحالم که خوشحالی مردم تبریز را دیدم. اینکه میلیون‌ها ترک زبان و آذربایجان را با کسب جام خوشحال کردیم افتخار بزرگی است و اینکه بعد از 46 سال تاسیس تراکتور این جام در ویترین تراکتور کم بود و خوشحالم که توانستیم این جام را به مردم و باشگاه تراکتور هدیه کنیم. این تراکتور پتانسیل بالایی دارد و با وجود این مردم مسوولین باید با برنامه‌ریزی چند ساله این تیم را به هدف‌هایشان برسانند. ثبات مدیریت و مربی می‌تواند تراکتور را به جایگاه واقعی‌اش برساند و باعث شادی مردم بشود. از سازمان لیگ و فدراسیون هم تشکر می‌کنم که شکیل‌ترین و منظم‌ترین اهدای جام را در این چند سال برگزار کردند. از آقای تاج و کسانی که زحمت کشیدند و میزبانی خوب مردم کرمان تشکر می‌کنم.
/ 0 نظر / 22 بازدید