شیشه عمر استقلال در دست تراکتور

وضعیت جدول

استقلال هم اکنون ۵۳ امتیاز دارد و در رده سوم جدول قرار گرفته است. فاصله این تیم با تیم های اول و دوم و همچنین با تیم چهارم تنها یک امتیاز است. استقلال با برد تراکتور بازهم باید منتظر بازی های نفت تهران و فولاد بماند که در این میان و در روی کاغذ فولاد شانس زیادی برای برد و قهرمانی دارد. اما در صوت تساوی و یا باخت به علت تفاضل گل کمتر ممکن است حتی تا رده پنجم جدول نیز پایین بیاید. اما تراکتورسازی دیگر در لیگ برتر نگران نتیجه ها نیست و تنها چیزی که تراختور در این بازی به دنبال آن است ، برد و اثبات شایستگی ها در آخرین بازی لیگ برتر است. این بازی حیثیتی همان اندازه که برای استقلال بازی مرگ و زندگی است برای تراکتور یک بازی راحت و زیبا می تواند باشد.

وضعیت بد استقلال از نظر محروم و مصدوم

تراکتورسازی تنها فرشید طالبی را در این بازی در اختیار ندارد و هیچ محرومی برای این بازی در لیست خود نمی بیند و می تواند با تمام قوا به میدان برود. وضعیت محمد ابراهیمی نیز قبل از این بازی بدون شک مشخص خواهد شد.  اما در آن سوی میدان و در تیم استقلال یکی از بهترین و موثرترین بازیکنان این تیم یعنی آندو تمیوریان محروم است و قادر به همراهی تیم خود نیست. همچنین وضعیت اکبرپور و نظری نیز به دلیل مصدومیت مشخص نیست و ممکن است در این بازی نتوانند تیم استقلال را همراهی کنند.

انتقام بازی رفت

در بازی رفت این تراکتور بود که با تساوی در مقابل تیم استقلال قهرمانی نیم فصل را از دست داد. به همین دلیل هم اکنون نیز تراکتور در عین حال که می تواند این تیم را به سوی قهرمانی سوق دهد می تواند باعث شود که حتی استقلال نتواند سهمیه آسیایی بگیرد.

دیدار رفت دو تیم استقلال و تراکتورسازی در حضور بیش از۶۰ هزار تماشاگر تبریزی برگزار شد که بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. آرش برهانی در دقیقه ۲ مسابقه در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق گل استقلال را به ثمر رساند و سعید دقیقی در دقیقه ۶۷ با یک ضربه آرام و دقیق از داخل محوطه جریمه گل تراکتورسازی را به ثمر رساند. به همین دلیل می توان این بازی را یک بازی انتقامی برای تراکتور نیز محسوب کرد. به طوری که حتی تساوی در بازی برگشت نیز می تواند کاخ آرزوهای استقلال را با خاک یکسان کند.

بازی دو تیم از نظر آمار

تیم‌های فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز تاکنون ۱۱ بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که ۴ پیروزی سهم استقلال تهران، ۳ پیروزی سهم تراکتورسازی و ۴ بازی نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

بهترین پیروزی استقلال در مقابل تراکتور در دوره اول لیگ برتر و با نتیجه ۴-۱ اتفاق افتاده است. این در حالیست که بهترین برد تراکتور در مقابل استقلال را می توان بازی ۳-۲ این تیم در یازدهمین دوره لیگ برتر دانست. این بازی یک بازی پایاپای، زیبا و نفس گیر بود و برد تراکتور باعث شادمانی های گسترده در آذربایجان شد.

پیش بینی یک بازی زیبا

با توجه به اینکه حتی تساوی در این بازی هم دردی از تیم استقلال دوا نمی کند و این تیم برای امید داشتن به کسب سهیمه و یا حتی قهرمانی باید به برتری برسد، می توان پیش بینی یک بازی هجومی و زیبا را از هم دو تیم داشت. استقلال و تراکتور در این بازی چیزی برای از دست دادن ندارند. هر ۲ تیم برای برد بازی خواهند کرد. به همین دلیل احتمالا از احتیاط های قلعه نوعی در بازی های حساس خبری نخواهد بود. از سوی دیگر بازیکنان تراکتور نیز به صورت رسمی و غیر رسمی اعلام کرده اند که در این بازی با تمام قوا به میدان خواهند رفت و بدون شک هر ۲ تیم سعی خواهند کرد تا گل های بیشتری را به ثمر برسانند.

/ 0 نظر / 7 بازدید